Tesisat Ekibi Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Bulma - Petek Temizleme Tel: 0212 674 0464 Tel: 0216 561 1995 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0543 730 2614

Esenler Su Kaçağı Bulma

Esenler Su Kaçağı Bulma

Esenler Su Kaçağı Bulma

Esenler Su Kaçağı Bulma firması olan tesisat ekibi sizleri tesisatçılık ile ilgili son gelişen teknoloji ile tanıştırıyor. Eski alışkanlıklarınıza, kırmadan su kaçağı bulan İstanbul Tesisat ile tanıştıktan sonra veda edin! En iyi su tesisat ustalarından oluşan kadromuz tarafından yapılan su kaçağı tespiti kameralı sistemler kullanılmaktadır. Bu ekiplerin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamerayla kontrol ederek,  su kaçağını bulduktan sonra tamirini yapmaktır. İstanbul Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

Tesisat Ekibi İletişim

Tel: 0212 674 0464

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız Esenler Su Kaçağı Bulma  burada yazılanları evde kendi başınıza uygulamanız gerekmektedir. Eğer soğuk su tesisatında kaçak olduğunu düşüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat bekleyin. Alt kattaki komşunuzun tavanından damlayan sularda azalma olmazsa, sıcak su borularını kontrol etmeniz gerekiyor. Bunun için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyin. Ancak pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız:

Üst kattan dairenize damlayan bir su akıntısı var ve üst katınızdaki komşunuz problemin ondan kaynaklanmadığını iddia ediyor. Veya üst katınızda iki daire olduğunu varsayalım. Sızıntının hangi daireden kaynaklandığı konusunda kararsız kalabilirsiniz. Bu gibi durumlar rahatsız edici olduğu kadar kızdırıcı olabilir. Hatta komşularınızla tartışmanıza bile neden olabilir. Rüyalarınıza bile girecek bu durumun çözümü aslında çok basit. Havalandırma boşluğundan bakarak hangi daireden size su sızdırdığını görebilirsiniz. Bunu yapmanın mümkün olmadığı zamanlarda ise İstanbul Tesisat olarak bizden yardım alarak, hiçbir daireye zarar vermeden, kırma yapmadan su sızıntısının kimin dairesinden geldiğini öğrenebilirsiniz. Esenler Su Kaçağı Bulma  Tecrübelerimize dayanarak söyleyebiliriz ki kaçakların %99’u bir üst kattaki evlerin banyolarından çıkmaktadır.

Esenler Su Kaçağı Bulma  Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Bazı evlerde yaşanan su kaçaklarının erkenden anlaşılması için bazı yararlı bilgiler:

  • Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
  • Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
  • Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ devam diyorsa,
  • Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa,
  • Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
  • Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda,
  • Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında

Su Kaçaklarını Bulmaya Yarayan Cihazlar

esenler su kaçağı bulma

esenler su kaçağı bulma

Akustik Su Dinleme Cihazları: Kaçak suyun nerden ve ne şekilde aktığını dinlemek amacı ile en fazla su kaçağı bulmak için kullanılan cihazlardır. Tek bir dinleyişte bile nokta atışı yaparak su kaçağını bulmak için kullanılır.

Nem Ölçer Cihazlar: Esenler Su Kaçağı Bulma  Evin içinde beliren nemlerin nereden kaynaklandığını bulmak için kullanılan bu cihazların, evin tabanı altından akan suyun nemini ölçerek su kaçağı bulmaya yarayan cihazlardır. Akustik su dinleme cihazlarından sonra en fazla kullanılan cihazlar nem ölçer cihazlar olarak bilinir.

Kirli Su Kamerası: Genellikle lavabo giderleri, bulaşık makinesi giderleri, çamaşır makinesi giderleri, tuvalet kanal giderlerini görüntülemek için kullanılan kirli su kamerası, kirli suların kanallarında olan su kaçaklarını tespit için kullanılmaktadır.

Termal Kameralar: İsminden de belli olduğu gibi sıcak su boruları için kullanılan bu termal kameralar sıcak su kanallarındaki arızaları tespit için kullanılmaktadır. Termal kameralar genellikle nokta dinleyişi yaparak su kaçağının nereden geldiğini bulmak için yarayışlı cihazlardır.

Su Kaçağı Nedir?

Ev ve işyerlerimizde kullandığımız su tesisatları sürekli aktif şekilde kullandığımız giderler ve su borularından evimize giren şebeke suyunun idaresini yapan musluklarımızdır. Evimizdeki tüm eşyalarımızın arızalandığı gibi kirli su giderlerinin ve şebeke suyunu evimize getiren sistemin arızalanması da eşyalarımızın bozulması kadar normaldir.

Fakat eşyalarımız kendi yerinde bozularak hiçbir yere su akıtmadan bozulurken su kaçağı olan banyo ve mutfağımız alt katımızda oturan komşumuza akabilir. Bu akıntı hem bizim evimizde hem de komşumuzun evinde hasar olarak karşımıza çıkar.

Leave a Comment