Tesisat Ekibi Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Bulma - Petek Temizleme Tel: 0212 674 0464 Tel: 0216 561 1995 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0543 730 2614

Tıkanıklık Açma 99 Lira Tesisatçı

Tıkanıklık Açma

Tıkanıklık Açma Tesisat ustaları için en zahmetli işlerden biri de gider borularında meydana gelen tıkanıklıklardır. Banyo, mutfak ve tuvaletlerdeki tıkanmalar aynı zamanda binada yaşayanlar için de sinir bozucudur ve evlerde işyerlerinde tıkanmalar nedeniyle günlük yaşam aksamaktadır. Mutfak lavabosu tıkandığında mutfak işleri aksayacak ve lavabo kullanılamayacaktır. Tuvalet ve klozet tıkanmaları ise daha da berbat bir durum yaratır. Bu alanlar kullanılamaz ve etrafa pis kokular yayılır. Gider tıkanıklığı açma ve su kaçağı bulma işlemleri son yıllara kadar en zor tesisat işleriydi. Ama teknolojideki gelişmeler ve üretilen yeni işlevsel cihazlar bu sorunların çözümünü de kolaylaştırdı.

tıkanıklık açma

tıkanıklık açma

Kırmadan tıkanıklık açma servisi

Tabi öncelikle giderlerin tıkanmaması için kullanıma dikkat etmek gerekiyor. Mutfaklarda kızarmış yağları lavaboya döktüğümüzde lavabolar tıkanıyor. Tuvaletlere kâğıt, ped gibi cisimler attığımızda da tuvaletler tıkanıyor. Saç birikintileri, sabun birikintileri de banyoların tıkanmasına neden oluyor. Bu konularda hassas davranılırsa tıkanmaları engelleyebiliriz. Basit tıkanmalarda ise pompayla boruları açabiliriz. Ancak en yanlış davranış tıkanıklığı sivri uçlu çubuklarla açmaya çalışmaktır. Bu yöntem boruların delinmesine neden olabilir. Aşırı kimyasal kullanmak da borları tahrip eder.

Gider tıkanmalarında yapılacak en doğru iş profesyonel bir firmadan yardım almaktır. Tesisat Ekibi olarak tesisatlardaki her türlü tıkanmalara profesyonel çözümler sunuyoruz. Evinizde yada iş yerinizde tıkanma olduğu zaman hemen bizi aramalısınız. Tıkanıklık açma konusunda deneyimli ve eğitimli personelimiz hiçbir yeri kırıp dökmeden tıkanıklığı teknolojik cihazlar da kullanarak kolayca açacaktır. Bunun için öncelikle tıkanıklığın nerede olduğunu tespit etmek gerekiyor. Ekibimiz boru içine salacağı bilgisayarlı kameralı cihazla borunun içindeki tıkalı yeri bulacaktır. Böylece tıkanıklığı bulmak için fayansların veya zeminin kırılmasına gerek kalmayacaktır.

Tıkalı boru bulunduktan sonra ise ucu yaylı çubuklarla tıkanıklık temizlenmeye başlanacaktır. Tüm pislikler temizlendikten sonra da tazyikli su verilerek kontrolü yapılacaktır. Bu yöntemle tıkanık açma tadilat işi çıkarmadığı için çok daha ekonomik olacaktır. www.tesisatekibi.com sitemizden çalışma yöntemlerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Hızlı, temiz, garantili, kaliteli ve ekonomik hizmetlerimizle sektörün en iyi firmalarından biriyiz. Bize günün her saati ulaşabilirsiniz. Acil servis araçlarımızla mesai saatleri dışında da hizmet veriyor ve müşterilerimizin mağdur olmasını istemiyoruz.

Gider boruları tıkanıklığı ile ilgili hem çözümlerimizi hemde kendi başınıza neler yapabileceğinizi inceleyelim, gider boruları tıkanınca nasıl açılır, neden tıkanır, cihazla açılır mı ? robot cihaz dedikleri nedir ?

Gider Borusu Neden Tıkanır ?

Gider boruları tıkanmalarına sebep, özellikle tıkanan boru mutfak gideri ise, atılan yemek kalıntıları ve yağ atıkları, tesisatın kurulumu sırasında usta hatasından kaynaklanan yanlış eğim gibi bazı hataları sıralayabiliriz. Yağ atıklarını gidere atmak demek, ondan kurtulmak demek değildir, pimaş borularının içine yapışan ve gitmeyen yağ atıkları gidere atılmamalıdır. Söz konusu tıkanan boru tuvalet ise, içerisine atılan erimeyen cisimlerden tıkanır, örneğin, ıslak mendil, naylon poşet, çok fazla atılan tuvalet kağıtları, kimi zaman tıkayan nesne bir oyuncak da olabilir. Tuvalet deliğinin çapı ortalama 10 cm dir, borulara ulaşana kadar, dirsek dediğimiz çatal borular bulunur, bazısı dardır ve çapı büyük nesneler o kısımda takılı kalırlar ve geçemeyerek tuvaletin tıkanmasına sebep olur, böyle bir durumda gider borusu açmak için neler yapmak gerekir ?

Tıkanan Gider Borularını Nasıl Açarım ?

Söz konusu tıkanıklık mutfak ve tuvalette ise sıcak su ile lavabo aç gibi kimyasalları aşırıya gitmeden kullanabilirsiniz, sık yaşanan boru tıkanıklarında sürekli lavabo açıcı kullanmak gider pimaşlarına zarar verebilir. İkinci bir alternatif yöntem ise, tuvalet deliğine uzun bir tel ile müdahale etmektir, lavabo için ise, lavabonun altında ki gider deliğine bir çubuk yardımı ile baskı uygulayabilirsiniz, eğer tıkanıklık yakın mesafede ise tıkalı boru açılabilir, uzakta ise yaptığınız işlemler çözüm olmaz, peki tıkalı gider borusu nasıl açılacak ?

Kırmadan Gider Borusu Açılır mı ?

Önceleri, pimaş borularda herhangi bir tıkanıklık yaşandığında, boruların içi görüntülenemediği, nerede tıkanıklık var bilinmediği için tek tek borular kırılır, tıkanıklığa ulaşana kadar bu işlem sürerdi. Şimdilerde mahalle tesisatçısı dediğimiz, ehliyetsiz kişiler halen bu şekilde gider borularını kırarak açmaya çalışıyorlar, şuanda kullanılan yegane teknoloji harikası cihazlarla kırma dökme olmadan hatta kızılötesi ile çalışan cihazlarla sinyal gönderilerek boruların tıkanık olan bölgeleri bulunabiliyor. Ne tür cihazlarla tıkalı olan gider borusu bulunup açılabiliyor ?

tesisat ekibi, Robot Cihazlarla Boru Açma Hizmeti

Ev ve işyerlerinin her neresinde tıkanıklık olursa olsun, tesisat ekibi yüksek teknoloji harikası cihazlarla gider borularında oluşan tıkanıklığı bulur ve açar, ne tür cihazlar kullanıyoruz ? Tıkalı alanı bulmak için kullanılan kızıl ötesi sinyal gönderen cihazlar, tıkalı boru açan robot cihazlar, yüksek çözünürlükte, kayıt özellikli kameralı görüntüleme cihazları kullanıyoruz. Hiç bir tıkalı alanı kırmıyoruz, kameraları cihazlarımız ile gider borularını görüntüleyerek tıkalı olan alanı tespit edebiliyoruz, sinyal gönderen kızılötesi cihazlarımız ile tıkanıklığı nokta atışı bulabiliyoruz, kırmadan robot cihazlarla tıkalı olan boruları açıyoruz.

Tıkanıklık açma hizmeti Pimaş tıkanıklığı sebeplerinin başında kullanım hatası gelmektedir. Pimaşlar içine atılan yabancı maddeler, pimaş içinde kalan inşaat atıkları zamanla pimaş tıkanıklığına sebep olur. 

Tıkalı pimaş açma işlemi günümüzde profesyonel ekip ve son teknoloji cihazlarla kırmadan yapılmaktadır. 

Pimaş tıkanıklığı özel robot ile açıldıktan sonra kameralı görüntüleme sistemi ile yıkanarak temizlenir. Bilinçli kullanımla pimaş hattında tıkanıklık meydana gelmez.

Lavabo açma

Lavabo giderlerindeki tıkanmaları açmanın ve kalıcılığı sağlamanın günümüzdeki en etkili yollarından birisi robot makinelerdir. Eski yöntemler ile ne yazık ki yeterince kalıcı olmak mümkün değildi. Günümüzde durum değişmiştir. Lavabo gideri açma Artık robot makineler tıkanmaları tespit ederek o bölgede kırma dökme yapmaksızın tıkanmaları temizlemektedir. Tıkanmalar robotlar ile yapılarak daha uzun vadede kalıcılık vaat etmektedir.

Tuvalet açma

Tuvalet giderlerindeki tıkanmaları gidermek için robot makinelerin kullanımı günümüzde oldukça yaygın bir hale gelmiştir. Eskiden bazı klasik yöntemler tıkanmaları gidermede kullanılmaktadır. Ancak günümüz teknolojisi bunu değiştirmiştir. Tuvalet tıkanıklığı açma Kameralı sistemlere sahip olan robot cihazlar ile tıkanıklıkları gidermek son derece kolay bir hale gelmiştir. Bu makineler tıkanıklıkları gidererek kalıcılık sağlamaktadır.

Klozet açma

Klozet giderlerinde tıkanma meydana gelmesi halinde en iyi yöntem tıkanmayı robot makineler ile yapmak olacaktır. Klozet tıkanıklığı açma Tıkanıklık robot makineler ile yapıldığında efektif bir şekilde tıkanmanın nerede olduğu tespit edilerek kısa süre içinde tıkanma açılacaktır. Tıkanıklığı açarken kullanılan yöntem ise oldukça etkili ve ortalığı kirletip kırmayan bir yöntemdir.

Mutfak açma

Mutfak giderlerinde meydana gelen tıkanmalar yüzünden oluşan sorunları çözmenin en etkili yolu tıkanmayı robot makineler ile yapmak olacaktır. Mutfak tıkanıklığı açma Robot makineler tıkanıklığın yerini kısa sürede etkili bir şekilde tespit ederek tıkanıklığı gidermektedir. Tıkanıklık robot makineyle giderildiği için kırma dökme işlemi de yapılmaz. Böylece tıkanıklık açma işleminden sonra normal bir şekilde kullanım sağlanabilir.

Banyo açma

Banyo giderlerindeki tıkanmalar yüzünden oluşan sorunları gidermede en etkili çözüm kameralı sistemler ile yapılan robot makinelerin kullanıldığı robot makinelerdir. Banyo dider tıkanıklığı açma Robot makineler tıkanma nerede ise tespit ederek tıkanmayı kısa sürede etkin bir biçimde gidermektedir. Tıkanma robot makineler ile yapıldığında kırma dökme işlemi yapılmaz ve kalıcılık sağlanabilir.

Pimaş açma

Pimaş borularında oluşan tıkanmaları açmanın en etkili yollarından birisi de tıkanmayı robot makineyle açmaktır. Pimaş pis su boruları açma işleminde kırmadan etkili bir çözüm elde etmek isteyenlerin başvurduğu birincil bir metot olan robotla kırmadan tıkanıklık açma işlemi sayesinde uzun vadede kalıcılık elde etmek mümkündür. Tıkanan gider kamera ile tespit edilerek kısa sürede tıkanma açılır.

Leave a Comment