Tesisat Ekibi Su Kaçağı Tespiti - Su Kaçağı Bulma - Petek Temizleme Tel: 0212 674 0464 Tel: 0216 561 1995 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0532 391 3563 Cep: 0543 730 2614

Petek temizleme fiyatları – Tesisat Ekibi 0212 674 04 64

Güngören Su kaçağı Tespiti

Petek temizleme fiyatları – Tesisat Ekibi 0212 674 04 64

Petek temizleme fiyatları istanbul Tesisat ekibi olarak sizlere soğuk kış aylarında peteklerinizden az yakıt ile daha fazla ısı almanız için kampanyalı petek temizleme fiyatlarımız ile hizmet vermekteyiz. Tesisat ekibi 2000 yılından beri sizlere kalitesinden ödün vermeden hizmetlerini artarak ve kendini her geçen gün geliştimek suretiyle hizmetlerini sunmaya devam etmektedir.

Petek Temizleme Fiyatları – 0212 674 04 64

Petek temizleme fiyatları istanbul

Petek temizleme fiyatları istanbul

Petek temizleme işlemi 2 yılda bir yapılması gereken en önemli konulardan bir tanesidir. Petek temizleme işlemi yapılmadığı taktirde ısınmama gibi problemler ortaya çıkacaktır. Kaloriferin ayarını ne kadar yükseltirseniz yükseltin, kaloriferiniz sizi tatmin edecek derecede ısınmayacaktır. Ayrıca zaman geçtikçe kullandığınız peteklerin su kanallarında tıkanmalar, eşanjöründe daralmalar ve borularda tıkanıklık oluşabilmektedir.

Eğer petek temizliğini 2 ve ya 3 yılda bir yaptırmazsanız peteklerin alt kısımları ısınmayacak ve fazla yakıt tüketimine neden olacaktır. Doğal gazlı bir eve sahipseniz doğal olarak faturaya bariz bir şekilde yansıdığını göreceksiniz.

Petek temizliğini gerektiren başlıca nedenler arasında kurum, toz, kireç vb. maddeler yer almaktadır. Uzun süre kullanımlar sonucu kurum, toz ve kireçle borular kaplanmakta ve zamanla kullanılmaz hale gelmektedir. Peteklerinizin ömrünü uzatmak istiyorsanız kesinlikle petek temizleme işlemi yaptırmalısınız. Petek temizliğini yaptırdıktan sonra eminiz ki hem ısınma açısından hem de ekonomik açıdan aradaki farkları gayet açık şekilde göreceksiniz.

Petek temizleme fiyatları istanbul olarak profesyonel şekilde petek temizliği yapmaktayız. Kulllandığımız makineler ve aletler çevreye zarar vermemekle beraber son teknolojinin ürünleridir. Sizde peteklerinize bir uzman eli değsin istiyorsanız antalya Su tesisat istanbul olarak bizi tercih etmelisiniz.

Petek temizleme fiyatları istanbul – 0212 674 04 64

Su tesisat istanbul olarak Petek temizliği işlemini son teknoloji makinalarımız tarafından yapılmaktadır. Bu makina herhangi bir peteğe ya da kombinin altından tesisat sistemine bağlanarak etkinleştirilir.Kombi devre dışı bırakılıp içindeki su tahliye edilir. Ardından petek temizleme makinesinin içerisine boş su koyulur. Aynı zamanda petek vanalarının hepsi açık durumdadır. Makine yaklaşık beş dakika çalışarak tesisattaki pis su alınır. Böylece ilk aşamamız bitmiştir.

İkinci aşamada ise petek temizliği için kimyasal ilaçlar kullanımaktadır. Burada kimyasal ilaçlar rastgele verilmez. Öncelikle dairenin metrekaresi ve peteklerin toplam metrajına göre kimyasal ilaçların dozları ayarlanmaktadır. Dozlar uygun bir şekilde ayarlandıktan sonra makine aktif hale getirilip tüm peteklere aynı anda kimyasallar verilir.

Üçüncü aşamada tüm peteklerin vanaları kapatılır.Durulama işlemi yapıldıktan sonra reglaj ayarları düzgün bir  şekilde yapılır.Ardından petekleri test işleminden geçirip petek temizleme işlemi sonlandırılır.

Petek temizleme zamanının geldiğini kalorifere elimizi attığımızda alt tarafının soğuk olmasından anlarız. Bu soğukluğun sebebi kaloriferin içerisinde pisliğin alta doğru  birikmesidir. Doğal olarak içerisindeki kirlerden dolayı kaloriferi ne kadar  yakarsak yakalım ısınmayacaktır.

Öncelikle belirtmek isteriz ki petek temizliği yılda bir defa kesinlikle yapılmalıdır. Düzenli bakım yapıldığı zaman faturalarınıza yansıdığını kolaylıkla göreceksiniz. Biz işimizde en iyisi olduğumuzu iddia ediyoruz. Özel araçlarımız ve kimyasal ilaçlarımız ile peteklerinizi temizlemeye talibiz.

Petek temizleme fiyatları – 0212 674 04 64

Petek Radyatör Temizliği- Petek temizleme fiyatları istanbul olarak, kat kaloriferi petek kombi temizliği servisi temizlik makinesi cihazı aleti gibi mekanlarınızı ısıtmada kullandığınız radyatör peteklerinin her yıl temizliği ve bakımını yaptırmanızın gerekliliğini bildrirmeliyiz.

İstanbul ve çevresi güvenilir bilgi sahibi ve kaliteli elemanlarımız ile kombi kalorifer ve petek temizliğini tecrübeli uzman ekip tarafından uygun fiyata yapmaktayız.

Petek Temizleme Fiyatları olarak özel olarak kullanmış olduğumuz ilaçlar sayesinde gerek kombinize gerek tesisatınıza zarar vermeden, sadece kirli suyu değil aynı zamanda benzeri zararlı tortuları da yok ediyoruz.

Kalorifer tesisatında temizlik yapmak uzmanlık gerektiren bir iştir. Radyatör petek temizliğini profesyonel ekibimiz ile peteklerinizi sökmeden kimyasal ve makina yardımı ile temizliyoruz. Temizlik işlemi ortalama 2 – 3 saat içerisinde tamamlamaktayız. Bu işlem süresince pislikler petek temizliği makinasının içerisinde görünmektedir. Temizlik sırasında tortuları ve oluşan kireçleri dışarı atılmazsa yeterli sonuç alınamaz.

Müşterilerimizden genel olarak gelen şikayet ise son radyatörlerin diğerlerine göre daha az ısınıyor olmasıdır. Bunun için de farklı bir cihazla temizleme uygulamaktayız. Fiyatlarımızı ve yaptığımız işlere buradan giderek oradan bakabilir bize oradan da ulaşabilirsiniz.

Peteklerin düzenli olarak temizliğini yaptırmak, radyatörler içinde oluşan kireçlenmeleri ve biriken tortuların ortadan kaldırılması gerekmektedir.Temizlik düzenli olarak yapılmazsa İçeride kalan tortu ve kireçler peteklerin alt kısımlarına çöker ve bu da belirli bir süre sonra yine tesisatta tıkanmalara yol açıyor ve ısınma sorunları başlar. Ayrıca tesisat da dahil olmak üzere dirsekler, radyatör kanalları ve kombi cihazının içinde suyun geçtiği belli parçalarda zamanla tıkanma ve daralma oluşmaktadır. Peteklerin düzenli temizlenmemesinde az ısınan evlerde şikayetlerin çoğunun radyatörün tam ısınmamasından kaynaklı olduğu görülmüştür. Yarısı sıcak yarısı soğuk radyatörlerde ısıyı yarı yarıya düşürmektedir.

Petek temizleme fiyatları

Petek temizleme fiyatları istanbul ,uzman ekip tarafından uygun ilaç ve uygun makinelerle yapılmalıdır. Önceden kullanılan tuz ruhu gibi asidik içeriği olan temizlik malzemeleri kimyasallar kalorifer tesisatlarınızda yüksek maliyetli zararlar oluşabiliyordu. Kalorifer Petek Temizliği demir boru ev ve işyeri tesisatlarda miktarı doğru ayarlanmazsa sistem güçsüz düşeceği için periyodik temizlik yapımı önem arz eder.

Petek Temizleme Fiyatları  ,  Ekipler, çevreyi kirletmeden peteklerin içerisinde meydana gelen tortu ve kireçleri hatasız yöntemlerle temizlemektedir. tesisatın ömrünün kısalmasına neden olur. Peteklerin, radyatörlerin havası Nasıl Alınır, arayın bizi derinlemesine bilgi verelim. sıhhi su tesisatı yenileme tamiri için tüm İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasına hizmet götürmekteyiz. İstanbul petek temizleme ilac ile yapılır, ilaç ile yapılmayan tesisat temizliğinde kesinlikle sonuç alınmaz.
Petek temizleme fiyatları istanbul  , Kombi bakımında neler yapılır, bu sorunuz cevabını bizi aramanız esnasında kafanızdaki tüm sorular cevabını bulur. Firmamızın uyguladığı kimyasal madde ile petek temizliği sürecinde tesisatın içine kimyasal temizleme maddesi ilave edilmektedir.

İstanbul Petek Temizleme Fiyatları , kombi petek temizleme servisi olarak, kombinizin tam ve emin anlamda temizliğe ihtiyacınız varsa bizimle irtibata geçmenizi tavsiye ediyoruz. Hem metal malzemelerde bozunma, hem de bu reaksiyonun neden olduğu duruma metalik aşınma adı verilmektedir. Sıcak su açıldığında petekler çok ısınıyor bu normal bir şekil değildir. Bizi çağırdığınız zaman evinize gelen ekiplerimiz peteklerinizi ellerindeki cihazlarla temizleyip daha sonra içlerindeki balçıklaşan suyu ve kireci temizlerler. Kombi ve petek tesisatı kapalı devre bir sistemdir ve bu nedenle tesisatın arasında oluşan kireçlenmenin gözle görülmesi mümkün değildir. Petek Temizleme ilaçı etkisi ile tesisatın içine yer etmiş; tortu, balçık ve partiküller ve kireçi şeker gibi eritir. Kombi havası nasıl alınır, bu süreç kombi ustaları tarafından yapılmalıdır.. Yılda asgari 1 kez kombi bakımı ve 3 yılda 1 kezde petek temizliği yapılması gerektiğini tüm müşterilerimize söylemekteyiz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır ?

Petek temizleme fiyatları istanbul

Petek temizleme fiyatları istanbul

Kombi Bakımı nasıl yapılır sorunsuna cevap arıyalım ,  Kalorifer Kombi ve peteklerinizi asgari 3 yılda bir temizletmeniz koşulunda sizlere yakıtta tasarruf sağlayacak her ay cebinizden daha az paralar çıkarak daha fazla ısınacaksınız. Peteklerinizin içerisinde biriken balçıklı su ve kireç, peteklerinizin yeteri kadar ısıtmasını engeller.

İstanbul sularının kireçlilik oranı , hatalı kombi bakımları , yazın atıl durumda kullanılmayan petekler, ve zamanla borulardaki çamurlanma taşlaşma kireçlenme gibi faktörlerden dolayı kombi ve peteklerde tıkanmalar , patlamalar , kombide pompa yetersizliği , çalışmayan ısınmayan petekler gibi pahallı masraflara sebep olan sıkıntılar olağan durumlardır. Konunun uzmanlarına göre en az 5 yılda bir kombi  petek ve güneş enerjisi sistemlerinde tesisat temizleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Peteklerin altı soğuk üstü sıcak – 0212 674 04 64 

Petek temizleme fiyatları istanbul 17 senedir Türkiye genelinde yakalaşık 3000 tesisatçının yardımına koşan NANO-CLEAN markalı ürünümüzle hassas parçalara kesinlikle zarar vermeden tesisatınızın içini ve kombinizi ilk günkü haline getiriyoruz. Önceden kullanılan tuz ruhu gibi asidik içeriği olan temizlik malzemeleri tesisatın içini temizlemesinin yanısıra boru çeperlerini aşındırarak sızıntılara veya büyük kombi arızalarına sebep oluyordu. NANO-CLEAN Türk Standartlar Enstitüsü tarafından verilen TSE analiz raporlarıyla da metal , plastik , bakır , demir , aliminyum malzemelerde hiçbir korozyona sebep olmadan tesisatı temizleme olanağına sahip muhteşem bir buluş olduğunu kanıtlamıştır.

Kombi petek temizleme alanında Türkiyede ki ilk üretici firma olan kuvars kimya nın 17 yıllık tecrübesinden ve şimdiye kadar kombi petek temizleme yaptığımız referanslarımızdan aldığımız güvenle Tüm Türkiye çapında bir kombi petek temizliği ekibi ağı kurduk.  Geriye kalan sadece sizin tesisat temizleme kararı vermeniz ve güvenilir , işinin ehli bir tesisat ustasının size yönlendirilmesi. Su tesisat İstanbul alanında uzman ekibimizin evinizde veya işyerinizde 2 saatlik hijyenik bir çalışma sonucunda tesisatınızı ilk günkü haline getirmeyi taahhüt ediyoruz.

Evinizdeki radyatörlerin temizliği için evinize gelen ekiplerimiz radyatör temizleme makinası ve kimyasal ilaç yardımıyla yerinden sökülmeden ve zarar verilmeden zahmetsizce temizliği yapılmaktadır.
Radyatör petek temizliğini profesyonel ekibimiz ile peteklerinizi sökmeden kimyasal ve makina yardımı ile temizliyoruz. Temizlik işlemi ortalama 2 – 3 saat sürmektedir.
Kombi ve kat kaloriferi tesisatınız kapalı devre bir sistem olduğu için siz oluşan kireçlenmeyi ve tıkanıklığı göremezsiniz. (Kombi cihazınızda arıza çıkana kadar)
Oluşan kireç ve tıkanıklık ısı transferini düşürerek olması gereknden daha fazla yakıt yakmanıza sebep olur. Diğer taraftan kombinize eşanjör delinmesi, pompa arızası, radyatör musluklarının kapanmamasına sebep olur.
Petek temizleme fiyatları istanbul denilince müşterilerimizin aklına sadece radyatör ve petekleri geliyor. Fakat radyatör temizliği yapıldığında firmamız hem kombinizin eşanjörünü hemde kalorifer tesisat borularını temizler. Bu temizliğin nasıl yapıldığını aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz.

 

Petek temizleme fiyatları istanbul – 0212 674 04 64 

Petek temizleme fiyatları istanbul

Petek temizleme fiyatları istanbul

Kalorifer radyatör yada diğer adıyla petek temizliği siz ne diyorsanız… Bu temizlikler yılda 1 sefer yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz. Temizlik işlemi makina ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır. Makinayı tesisatınıza bağlayıp yaklaşık 45 dakika kimyasal ile suyu devir dayim yaptırıyoruz. Tesisatınızın ve radyatörlerinizin içerisindeki bütün su taşları kireçler peteğinizin tıkanmasına yol açan diğer yabancı maddeler sökülmüş oluyor. Temizlik işlemi bittikten sonra tesisatınızın su ile durulama işlemi yapılır. Bu işlemden sonra çoğu firmanın maliyeti artırdığı için yapmadığı radyatör ve kombiniz için geliştirilmiş koruma kimyasalı ısıtma sisteminizin içerisine ilave edilip kombiniz 5 dakika gibi bir kısa süre çalıştırılır. Kombi su ayarı ve peteklerin havası alındıktan sonra ısıtma sisteminiz kışa hazır bir şekilde bekletilir.

Kombi ve radyatörlerinizde suyun ısımasıyla birlikte kireç ve su taşı oluşur. Zamanla kombi eşanjörü, boru ve peteklerinde kireç ve su taşı oluşur. Temizleme kimyasalı ile yıkama yaparak kireç, korozyon ve su taşları temizlenir. Bu işlemin ardından ısıtma sisteminiz temiz su ile yıkanır. Yıkama işleminin sonunda sisteminize koruyucu kimyasal eklenerek sisteminizin bir daha kireç ve su taşı tutması engellenir. Bu kullanılan kimyasal nano clean tse standartlarına uygun ve peteklerinizin ömrünü uzatan bir temizlik maddesidir.

Radyatörlerinizde hava olduğunu anlamak istiyorsanız radyatörün üstünde elinizi gezdirin ve peteğin altı ısınıp üstü ısınmıyorsa yada üztü ısınıp altı ısınmıyorsa kalorifer peteğinde hava var demektir. Radyatörden hava almak için aşağıdaki malzemeler olması gerekir.Purjör anahtarı veya kısa bir düz tornavida Prujör tapası resimde görüldüğü gibi purjör tapası radyatörün sağ veya sol üst tarafında yer almaktadır. Anahtar veya düz tornovida ile saat yönünün tersine anahtarı çevirerek petekte olan havayı atabilirsiniz. Bu işelemi anahtarı yavaş yavaş açarak yapınız. Eğer açtığınızdan bölümden hava geliyorsa peteğinizde hava var demektir. Hava bittikten sonra su gelmeye başlar su geldiği anda anahtarı saat yönünde çevirip kapatın peteğinizin havası alındı demektir. Radyatörden direk su geliyorsa hava almanıza gerek yoktur.

 

Tesisat Ekibi Petek Temizleme

Radyatörünüz tesisata bağladıktan ve devreye alındıktan sonra radyatörünüzün içinde hava oluşabilir. Bu durumda radyatör ısınmaz ve verimli çalışmaz. Radyatörünüzün içindeki havayı alabilmek için, purjör tapası içinde bulunan plastiği elinizle döndürerek deliğin aşağıya doğru gelmesini sağlayınız. Purjör deliğinden su geleceği için altına derin bir kap koymayı unutmayınız. Purjör vidasını düz bir tornavida ile gevşetiniz. Bu durumda purjör deliğinden hava çıkmaya başlayacaktır. Purjör deliğinden su gelmeye başlayınca radyatörünüzün içindeki hava boşalmış demektir.

Purjör tapasını düz bir tornavida ile aksi yönde çevirerek sıkıştırınız. Radyatör temizliği ve bakımını petek temizleme makinası ve kimyasal ilaçlarla yapılmaktadır Su tesisat istanul petek temizliği olarak profosyonel ekibimiz peteklerinizi yerinden çıkarmadan 2-3 saat içinde temizlemektedirler. Bu temizliğin amacı; radyatör ve borularınızın içinde oluşan kireç toplarını temizlemektedir. Buda radyatörünüzün ayarın en düşük seviyede olsa bile ısı dağılımı kolaylaştırır. Petek bakımı için ise siz değerli müşterilerimize kimyasal koruyucuyu önermekteyiz. Bu koruyucunun amacı; hem radyatörünüzün ömrünü uzatır hemde petek ve boru içinde oluşan kireç toplarının oluşmasını önlemektir.

 

Petek temizleme fiyatları istanbul

Petek temizleme fiyatları istanbul

İstanbul Petek Temizleme Fiyatları – 0212 674 04 64 

İstanbul da yıllardır sizlere üst seviyede hizmetlerini sürdüren firmamız gezici ekipleri ve uzman kadrosu ile sizlere son teknoloji ekipmanları yardımı ile hizmetlerini sunmaya devam etmektedir. Sizlerde istanbulda kış ayından önce peteklerinizin bakımlarını uzman kadromuz ile yapmak için hemen su tesisat istanbul olarak bizlere ulaşabilirsiniz. Firmamız 7/24 sizlere teknik destek hizmeti sunmaktadır. Ekiplerimizin tamamanı vereceği hizmet konusunda eğitimlerini almış ve her şartta sizlere hizmetlerini sunmak için hazır beklemektedir.

Petekleriniz Isınmıyor mu ?

Petekler yeterince ısınmıyor mu? dereceyi yükselttikçe fayda etmiyor mu  petek temizleme servisimizi arayın gerekli bilgileri çekinmeden alın ve ısınma sorununuza son verin.Soğuk geçen kış aylarının en büyük sorunu iyi ısınmamaktır. Isınmak için her kış büyük bir bütçe ayırırız, fakat istediğimiz kadar ısınamayız. Bunun bir çok nedeni olabilir. Evimizin yalıtımı yeterli olmayabilir, ev yeterince güneş almıyor olabilir fakat daha önceden ısınma sorunu olmayıp, bir zaman sonsa ortaya ısı sorunu çıkıyorsa bilmeliyiz ki petekler kirlenmiştir. Temizlenmesi gerekir.Petek ve tesisatlarda sürekli devir daim yapan su bir zaman sonra kir ,pas, kireç nedeni ile kirlenmekte ve ısı ulaşımını engellemektedir, bunu temizlik ile çözeriz.evde yapılan su alma ekleme işlemleri bunun için yeterli değildir.Öncelikle işin ustası ve basınçlı bir makina yardımıyla petekler ilk gün ki haline döndürülmelidir.Bir çok kombi kullanan kişi daha bu işlemi bilmemektedir ve gereksiz yere daha çok fatura ödemekte ve ısınamamaktadır. biz petek temizleme ekibi olarak bu durumu ortadan kaldırmak için hazırız…

Petek temizleme konusunda su kaçakları ve tesisat arızaları için sizlere de hemen sitemiz üzerinden yada telefon numaralarımızda Tesisat ekibi kaliteli hizmetlerini almak için bize ulaşabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Comments (2)

  • Petek Temizleme Fiyatları istanbul Anadolu ve Avrupa Yakası

    […] Tesisat ekibi olarak istanbul genelinde yaklaşık 2000 yılından beridir hizmet vermekteyiz. Ekibimiz gezici araç filosu ve profesyonel ustaları ile istanbul genelinde anadolu ve avrupa yakasında her türlü tesisat arızasına karşı 7/24 teknik servis desteği vermektedir. Ustalarımız kendi uzmanlık alanlarında uzun süren eğitimler almaktadır. Ustalarımız aldıkları eğitimleri neticesinde kullandıkları ekipmanlar ve saha tecrübesi bakımdan bütün firmalardan daha uzman ve tecrübelidirler. […]

  • istanbul Petek temizleme fiyatları ve Kombi Kalorifer Temizleme

    […] İstanbul Anadolu ve Avrupar yakalarından firmamız gezivi ekipleri ile 7/24 teknik servis desteği ile sizlere en uygun ve ekonomik petek temizleme hizmetlerini sunmaktadır. Sizlerde Peteklerinizin soğuk kış aylarında daha fazla ısı ile daha ekonomik olarak çalışmasını istiyorsanınız hemen bize ulaşınız. Tesisat ekibi tesisat arızlarınızda garantili hizmetleri ile her zaman sizlerin yanınızda. […]

Leave a Comment