Su Kaçağı Tespiti

Su Kaçağı Tespiti Nedir?

 2012 yılında çıktığımız bu yolda alanında uzman kadromuzla beraber karşılaştığınız tüm sorunlarınıza çözüm üretmeye çalışıyoruz. Tesisat alanında bakım ve onarım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdüren firmamız alanında en kaliteli hizmeti sizlere sunmaya gayret ediyoruz. Müşteri istek ve ihtiyaçlarına en iyi cevap verecek şekilde teknolojinin bizlere sunduğu tüm imkanlar dan faydalanıp elimizden gelen en iyi hizmeti sizlere sunuyoruz.

 Su kaçağı; gider hattındaki suların tesisat sistemindeki borularda büyük ya da küçük çaplı olarak çatlak ya da kırılma şeklinde oluşan durumlarda sızıntı şeklinde açığa çıkmasına denir. Bu oluşan sızıntılara anında müdahale edildiği takdirde oluşabilecek büyük problemlerin önüne geçilir. Artık pek çok yöntemle sızıntı oluşup oluşmadığını anlamak mümkündür. Eski yöntemler ile su kaçağı tespiti artık tarihe karışmış ve günümüzde bunun için çok daha ileri yöntemler kullanılır hale gelmiştir. Konusunda uzman kişilerce, teknolojik cihazlar kullanılarak gerçekleştirilen tespitimiz sonrasında hayatınıza anında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Daima en yeni teknolojiler ile müşterilerine hizmet vermekte olan firmamız etrafa herhangi bir zarar vermeden sorunun kaynağını bularak tamiratını yapmaktadır.

 Kullanılan profesyonel su kaçağı tespit yöntemleri sayesinde kalıcı çözümler üretilmekte ve aynı durumun tekrar yaşanması riski ortadan kaldırılmaktadır. Firmamız tesisatekibi.com olarak yaşamış olduğunuz tüm sorunlara uzman ekibi ile beraber en hızlı çözümleri üretmeye devam etmektedir. Bize telefon numaralarımızdan ve web sitemiz üzerinden haftanın her günü 7/24 ulaşım sağlayabilirsiniz.

SU KAÇAĞI NASIL BULUNUR?

 Yaşanan su kaçağı sorunlarının birçok farklı nedeni ve bu kaçakları bulmanın birçok yöntemi mevcuttur. Ancak bu durumda önemli olan, su kaçağı sorununa en hızlı müdahaleyi yaparak durumu iyi anlamak ve sorunun büyümesini engellemektir. İlk olarak modern cihazlar ile kaçağın nereden meydana geldiğini tespit eden uzman su tesisatçısı sonrasında ise en uygun yöntemi belirlemektedir.

 En uygun yöntem belirlendikten sonra arıza onarım işlemine geçilir. Profesyonel kişiler tarafından garantili olarak gerçekleştirilen su kaçağı bulma yöntemleri, en uygun ekipmanlar ile birlikte kusursuz olarak sağlanmaktadır. Talepte bulunduğunuz takdirde size en yakın su tesisatçısı en kısa sürede adresinize yönlendirilmektedir.

Su Kaçağı Bulma -İstanbul Kaçak Tespi

SU KAÇAĞI TESPİTİ NEDEN YAPILIR?

 Tesisat sisteminizdeki su borularında oluşan hasarlar sonucu oluşabilecek zararların önüne geçilmesi amacıyla yapılır. Ev ve iş yerlerinde en çok ihtiyaç duyduğumuz hayatımızın vazgeçilmezi olan sular belli bir sistemle kurularak yaşam alanlarımıza dâhil edilir. Sular tesisat sistemindeki borulara bağlı olup borularda oluşabilecek en ufak bir hasarda bile sızıntı yaparak gider hattından dışarı taşabilir. Bu gibi durumlarda kötü sonuçlar almamak adına su kaçağı tespiti yapılması gereken ilk şeydir.

 Bazı durumlarda kontrol amaçlı olarak tesisatın iyi yapılmamasına bağlı olarak da görülen su kaçaklarını önceden tespit etmekte faydalı olacaktır. Uzun ömürlü olan yapılarda boru hattı zaman içerisinde eskimesiyle gücünü yitirir, buna bağlı olarak tespit yapılabilir ve gerektiği takdirde tesisat boruları yenilenebilir. Suyun sızıntı yaptığı durumlarda duvarla ve tavanlarda kabarmalar ve dökülmeler görülür. Banyo ve mutfaklarda fayans aralarından su sızıntılarının döküldüğü sıklıkla görülür.

 Su kaçağının meydana gelmesiyle oluşan rutubet, küf ve leke gibi olumsuz durumların oluşumunu önlemek amacıyla su kaçağı tespiti yapılır. Su sızıntısından kaynaklanan durumlar farklı katları etkileyerek istenmeyen sonuçlar da doğurabilir. Bu nedenle yapıyı korumak adına ve farklı insanlarında bu durumdan zarar görmemesi için buna dikkat edilmeli ve gereken şartlar yerine getirilmelidir. İstenmeyen rahatsız edici türden pis kokuları ortadan kaldırmak için su kaçağı kontrolü yapılır. Su sayaçlarında oluşan arızaları gidermek amacıyla yapılır. Zeminde yer alan döşemede kullanılan malzemelere su kaçağının tahribata yol açmaması için kontrollü bir şekilde tespiti yapılır.

KIRMADAN SU KAÇAĞI BULMA YOLLARI

 Günümüz teknolojisinin gelişimiyle birlikte sektördeki tüm yenilikleri yakından takip ediyor bununla birlikte sizlere en kaliteli hizmeti vermeyi amaçlıyoruz. Yaşanılan tüm tesisat sorunlarınızı çözmek için artık yepyeni cihazlarımızı kullanarak kırma işlemi olmadan gerçekleştiriyoruz. Böylece zamandan büyük tasarruf sağlanarak bu yöntem müşterilerin de tercih ettiği yöntem haline gelmiştir.

 Bu yöntem bulunulan yerde herhangi bir maddeye ve eşyaya zarar vermeden ekstra bir iş çıkarmadan kolay bir şekilde kaçağı bulma imkânı verir.  Su kaçağının olduğunu gösteren belirli durumlarda vardır. Bunlar zaman zaman duvar ya da zemin üzerinde oluşan yoğun nem ve parke ya da fayanslar üzerinde şişlik oluşturarak kendini gösterebilir. Bu gibi unsurları da göz önünde bulundurarak ona göre hareket edilmelidir.

 Kırmadan su kaçağını bulmanın çeşitli yöntemleri vardır. Dinleme cihazı ve kamera ile görüntüleme şeklinde kullanılan yöntemler ile en kaliteli cihazlar kullanılarak, arızanın bulunduğu yerlerde noktasal atış yapılarak kolayca arıza tespiti gerçekleştirilir.

SU KAÇAK TESPİTİ FİYATI

 Su kaçak tespiti yapmaya başlamadan önce müşterinin talebine göre ve alanın hangi yönteme uygun olup olmadığına göre kontrolü sağlanır ve hangi yöntemle tespit yapılacağı belirlenip teknolojik cihazlarımız ile arızalı nokta bulunur. İşlem yapılacak bölgeye ve yönteme göre sizlere en uygun fiyatlarımızla yardımcı olabilmek için en iyi hizmeti vermeye çalışmaktayız. Müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak ve yüksek kalitede sunduğumuz hizmetimizi sizlere en cazip fiyat seçenekleri ile sunmaktayız. Detaylı bilgi almak isterseniz bizlere günün her saati ulaşım sağlayabilirsiniz.

HİZMET VERDİĞİMİZ BÖLGELER

 Nüfus artışının günden güne artmasıyla Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul’da altyapı düzeninin önemi oldukça önemlidir. Tesisat alanındaki tecrübemizle sizlerin sorunlarını yakından takip ederek en iyi çözüm yolu ile sizlere yardımcı olmaya çalışıyoruz. Hizmet verdiğimiz ilçeleri Esenyurt, Avcılar, Büyükçekmece, Beylikdüzü semtleri ve tüm mahalleleri olarak sıralayabiliriz. Yaşadığınız sorun karşısında bizlere bulunduğunuz adresi, arızanın olduğu yeri ve tahmini boyutu hakkında bilgi vererek aradığınız andan kısa bir süre içerisinde size hizmet vermek için adresinize ulaşım sağlamaktayız. Bu bölgelerden bizlere haftanın her günü her saat ulaşım sağlamanız mümkündür.

CİHAZLA SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

 Son teknoloji ile üretilip bizlere sunulan dinleme cihazları sayesinde su sızıntı sorunlarınızı çözebilmek adına tesisatınıza ait tüm su borularını görüntüleyebiliriz. Herhangi bir kırma yada dökme işlemi olmadan kullandığımız cihazlar ile arızalı olan noktayı belirleyip sorunları daha kolay yöntemlerle çözebiliriz. Yerin metrelerce altına kadar dinleme özelliğine sahip olan bu cihazlar sayesinde oluşan sorunlar daha kolay bir şekilde anlaşılır ve çözüme kavuşturulmuş olur. Eski geleneksel yöntemler ile karşılaştırıldığında kaçağın bulunmasını hem daha kısa sürede sağlamış olur hem de uygulama şekli gibi birçok anlamda daha avantaj elde edersiniz.

KAMERALI SU KAÇAĞI TESPİTİ NASIL YAPILIR?

 Eskiden tesisat sistemi üzerinde su kaçağı tespit etmek oldukça güç bir iş iken günümüz koşullarında çok daha pratik yöntemler ile daha kolay bir hale gelmiştir.. Oysa günümüzde bunun için geliştirilmiş su kaçağı tespit cihazı mevcuttur. Kameralı su kaçağı tespit cihazı sayesinde nokta atışı yapılarak, kaçağın tam olarak nerede meydana geldiği kolaylıkla bulunabilmektedir.

 Gider ve pimaş hatlarında kullanılan kameralar ile birlikte boruların içleri çok net bir şekilde görüntülenir. Problemin yaşandığı nokta anında tespit edilir. Böylece uzmanlarımız tarafından gerekli müdahaleler doğru zamanda gerçekleştirilir. Su kaçağı bulma yöntemleri mevcut koşullara ve mevcut yere göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak bu yöntemlerin tümü en yeni cihazlar ile uygulanmakta olup ve bu şekilde su kaçağı tespiti için herhangi bir yerin kırılmasına gerek duyulmamaktadır. Bu durum  müşterinin bu yöntemi tercih etmesinde büyük etken olup oluşabilecek ekstra masrafların önüne geçilmesini sağlamış olur. Ekonomik açıdan da oldukça avantaj yaratır. 

SU KAÇAK TESPİTİNİN ÖNEMİ

 Yaşam alanımızın her alanında vazgeçilmezimiz olan suyun yeri hepimiz için çok ayrıdır. Ev ve iş yerlerimize tesisat kurulumu yapılırken kaliteli malzemeler kullanılmalıdır. Su kaçağının olup olmadığını anlamak için ilk olarak kendi yöntemlerinizle su saatini kontrol ederek tespit yapabilirsiniz. Farklı şekillerde su sızıntısı, döküntü, akma, kötü koku gibi belirtilerle kendini gösteren su kaçağında dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bu belirtiler görüldüğü an durum önemsenmeli ve daha kötü sonuçlara çevirmemesi için tesisat alanında uzman kişilere danışıp destek alınmalıdır.

 Yapılacak onarma işlemlerinden önce profesyonel ekibimiz tarafından arızanın bulunduğu yerler kullanmış olduğumuz gelişmiş cihazlar ile tespit edilir. Buna göre gereken işlemler müşteri beklentisini karşılayacak şekilde yapılmak üzere adım adım ilerlenir. Firmamız hizmet verdiğimiz tüm bölgelerde su kaçağını kısa sürede tespit ederek oluşan sorunu kısa sürede gidermektedir.

5/5

Send us message

  1 +

  Partners in world wide

  Tesisatçı ihtiyacı olduğunda 7 / 24 sizinleyiz.

  Sepetinizde ürün bulunmuyor.

  0532 058 20 28
  X